RAZEMQ Centrum Medyczno - Terapeutyczne
Dawna poradnia "Tęczowa"

ul. Polna 13/13a, 97-300 Piotrków Trybunalski, tel.: 44 307-03-02

 • Światowy Dzień Walki z Depresją.

  Światowy Dzień Walki z Depresją.

  23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją.

  Masz prawo czuć przygnębienie, lęk, bezradność, rozdrażnienie. Jeśli jednak stany te utrzymują się przez dłuższy czas, do tego zauważamy m.in. brak energii, chęci do działania, obniżony lub zwiększony apetyt, problemy ze snem lub nadmierną senność, przewlekłe dolegliwości bólowe warto zastanowić się dlaczego. Być może jest to chwilowy spadek, kryzys wynikający z naszej sytuacji życiowej, który prawdopodobnie zaraz minie. Ale być może mamy do czynienia z zaburzeniem depresyjnym.

  Depresja to choroba, którą należy leczyć. Nieleczona może doprowadzić do śmierci. Nie warto stawiać sobie samemu diagnozy, znacznie lepiej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam w ocenie naszego aktualnego stanu.

  Nie sposób nie wspomnieć o młodzieży wśród której depresja również zbiera swoje żniwo. Okres adolescencji to czas wielu zmian fizycznych i psychicznych. Zmienność nastrojów, przygnębienie nie muszą być oznaką rozwijającej się choroby. Ale utrzymujący się taki stan wraz z silnym rozdrażnieniem, często zachowaniami agresywnymi i autoagresywnymi mogą być sygnałem alarmującym. Bądźmy uważni, rozmawiajmy i obserwujemy. Nie oceniajmy i nie bagatelizujmy!
  Pamiętajmy, że depresję można wyleczyć. Może to dobry dzień na zaopiekowanie się sobą oraz refleksję dotyczącą naszego samopoczucia oraz samopoczucia naszych najbliższych. Jeśli zauważyliśmy u siebie lub osób w naszym otoczeniu niepokojące objawy zróbmy ten pierwszy krok i spotkajmy się ze specjalistą. To tylko i aż rozmowa.

  Zapraszamy do Naszego Centrum Medyczno – Terapeutycznego RAZEMQ Zapisy tel. 533-983-934

  Napisz komentarz →

Zostaw opinię

Zrezygnuj z odpowiedzi