RAZEMQ Centrum Medyczno - Terapeutyczne
Dawna poradnia "Tęczowa"

ul. Polna 13/13a, 97-300 Piotrków Trybunalski, tel.: 44 307-03-02

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym (tDCS) SOOMA

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym (tDCS) SOOMA jest lekką i łatwą w zastosowaniu metodą neuromodulacji, którą można wykorzystać jako potencjalną opcję leczenia w różnych stanach klinicznych:

  – Depresja
  – Uzależnienia i nadużywanie substancji
  – Migrena
  – Terapia po udarach
  – Fibromialgia i inne przewlekłe dolegliwości bólowe
  – Padaczka
  – Choroba Parkinsona
  – Choroba Alzhaimera
  – i inne.

Terapia depresji (tDCS) SOOMA zapewnia w wielu przypadkach szybką i efektywną pomoc w poprawie nastroju pacjenta. Zabieg jest łagodny i bardzo dobrze tolerowany. Może być stosowany jako alternatywa dla lub w połączeniu z psychoterapią, farmaceutykami i innymi metodami leczenia neuromodulacyjnego.

Leczenie depresji (tDCS) Sooma jest odpowiednie dla większości pacjentów. Można ją dodawać do trwających terapii bez jej modyfikacji i wykazano, że ma działanie addytywne zarówno w przypadku leków, jak i psychoterapii, wzmacniając efekty terapii. Leczenie depresji Sooma może być również stosowane jako samodzielne leczenie i dlatego jako takie jest również odpowiednią opcją dla pacjentów, którzy nie tolerują leczenia farmakologicznego.

Sesja terapeutyczna polega na stymulacji mózgu prądem stałym 2 mA przez 30 minut. Ta procedura jest zaprogramowana jako standardowy protokół leczenia w urządzeniu (tDCS) Sooma ale zarówno natężenie prądu jak i czas sesji, może być dopasowana do konkretnego klienta, co jest szczególnie istotne w przypadku stosowania terapii u dzieci. Pełne leczenie depresji obejmuje min. 5 sesji terapeutycznych tygodniowo przez 2-3 tygodnie (15 sesji), a następnie leczenie podtrzymujące. Sesje można powtarzać.
Podczas sesji pacjent jest całkowicie świadomy i czujny. Podczas 30 minutowej sesji jednocześnie może być prowadzona psychoterapia, terapia zajęciowa, a nawet terapia grupowa lub pacjent może po prostu czytać książkę lub oglądać telewizję.

Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych!

Terapia tą metodą na tę chwilę prowadzona jest tylko w Poradni w Bełchatowie!!